Bebeğin doğum zamanı nasıl hesaplanır? Bebeğim ne zaman doğacak?

Bebeğin doğum zamanı nasıl hesaplanır? Bebeğim ne zaman doğacak?

Ne zaman doğum yapacağım? Bebeğin doğum tarihini hesaplama yöntemi. Son adet tarihi hesabına göre gebelik ortalama 40 hafta sürer. Bu sürenin ay karşılığı 9 ay 10 gündür. Bu da 280 gün kabul edilir.

Eğer düzenli adet görüyorsanız (28 günde bir), hesaplanan doğum tarihinde veya bu tarihe yakın doğum yapmanız mümkündür. Fakat adetleriniz düzensizse, gebeliğinizin ilerleyen safhalarında ultrason sonuçlarına göre doktorunuz tarafından size verilen tarih daha doğru olacaktır. Doğumun gerçekleşmesi size verilen tarihin iki hafta öncesinde veya iki hafta sonrasında olması normal kabul edilmektedir. Doğum tarihlerini belirlemede artık ay hesabı kullanılmamaktadır. Bebeğin gelişimi hafta olarak takip edilmektedir. Hamileliğiniz başladıktan sonra, sizin de gebelik haftalarınızı saymanız/takip etmeniz ortaya çıkabilecek karışıklıkları önleyecektir.


Gebelik haftası hesabı, son adet tarihinizin ilk gününe göre hesaplanacağından bu günü unutmamanız tarihlerin doğru çıkmasında büyük önem taşır. Bu nedenle son adet tarihinizi bir kenara not etmeyi ihmal etmeyin.

Bebeğim kız mı? Erkek mi?

Bebeğinizin cinsiyetini yediklerinizle, içtiklerinizle, belirli günlerde hamile kalmış olmanızla yani isteğinize bağlı olarak belirleyemezsiniz. Bebeğin cinsiyetini, yumurtayı dölleyen spermin taşıdığı genetik materyal belirler. Sperm X kromozomuna sahipse yeni oluşan canlı kız, Y kromozomuna sahipse erkek oluşur.

Biz Rabbimizden kız ya da erkek değil; her zaman sağlıklı, sıhhatli ve hayırlı evlatlar istemeliyiz.

Bu içerik bebeğin kırkı nasıl hesaplanır, bebeğin 40 ı nasıl hesaplanır, doğum yapacağım günü hesapla, gebeliğin son ayında ishal konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 05 Ara 2010 Okunma: 14.853
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.