Gebelik 6. hafta: Hamileliğin 6. haftasında bebek gelişimi

Gebelik 6. hafta: Hamileliğin 6. haftasında bebek gelişimi

Gebelikte 6. hafta ve bebeğinizin gelişimi

Bebeğinizin kol ve bacak tomurcukları belirmeye başlar. Ultrasonda bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz. Bu hafta beyin ve omurilik kanalı kapanır. Sizden bebeğinize oksijen ve besin maddelerini götürecek, bebeğinizden aldığı karbondioksit ve artık maddeleri size geri getirecek dolaşım sistemi olan plesanta işlev görmeye başlar. Embriyo C şeklinde bükülü durumdadır. Embriyo 4-6 milimetre büyüklüğünde yani yaklaşık pirinç tanesi kadardır. Bu dönem bebeğin organ gelişimi için kritik olduğundan sigara ve bilinçsiz ilaç kullanımı gibi bebeğe zararlı olabilecek maddelerden kesinlikle uzak durulması gerekir.

Hamileliğin 6. haftasında anne adayındaki değişiklikler

Koku ve tat duyunuz değişebilir. En sevdiğiniz parfümünüzün kokusuna dahi tahammül edemeyebilirsiniz. Daha çok sabahları, mide bulantınız olabilir.

Bu içerik 6 haftalık kürtaj görüntüleri, 6 haftalık bebek kürtajı izle, 6 haftalık bebek görüntüsü video, 6 haftalık kürtaj videoları, 6 haftalık kürtaj videosu izle, 6 haftalık kürtaj videosu, 6 haftalik bebegin kürtaj goruntusu konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 24 Ağu 2010 Okunma: 9.962
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.