Gebelikte akıntı ne zaman başlar? Gebelikte akıntı rengi ve önlemler

Gebelikte akıntı ne zaman başlar? Gebelikte akıntı rengi ve önlemler

Gebelikte akıntı ve akıntının rengi: Gebelikte vajinal akıntılar normal mi?

Vajina sürekli yenilenen bir dokudur ve eski dokular akıntı şeklinde atılır. Bu akıntı bazı kadınlarda çok az iken, bazılarında günlük ped kullanılmasını gerektirecek kadar fazla olabilir. Doğal olan bu akıntı, beyaz-sarı renktedir, genellikle kokusuzdur ve idrar yaparken yanma, ağrı ve kaşıntı gibi belirtiler görülmez. Gebelik döneminde bu doğal akıntıda artış olabilir. Ancak akıntı, koyu kıvamlı, yeşil-kahve renkli, beraberinde ağrı, yanma, kaşıntı gibi belirtiler varsa mutlaka doktorunuzun değerlendirmesi gereken bir durumdur. Enfeksiyon veya farklı bir rahatsızlığın belirtisi olabilir.

Bu içerik gebelıkte akıntı, gebelikte akıntı rengi, gebelikte akıntı olurmu, gebelikte koyu sarı akıntı, gebelikte koyu renk akıntı, gebelik akinti, gebelikte akıntı normalmi, gebelikte akıntının rengi, gebelikte koyu renkli akıntı, gebelikte akıntı ne renk olur, sarı akıntı gebelik belirtisimi, gebeliğin 5 haftasında akıntı, gebelikde akıntı, Gebelikte akıntı olur mu, gebelikte sarı akıntı, gebelikte akıntı renkleri, gebelik belirtisi sarı akıntı, gebelikte akinti normal mi, gebelikte akıntı nasıldır, gebelikte akıntılar konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 31 Ağu 2010 Okunma: 43.878
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.