Hamilelikte baş ağrısı normal mi? Gebelikte baş ağrısı nasıl geçer?

Hamilelikte baş ağrısı normal mi? Gebelikte baş ağrısı nasıl geçer?

Hamilelikte baş ağrıları neden olur? Gebelikte baş ağrısı normal mi? Baş ağrısı nasıl geçer? Hormonal değişiklikler, burunda duyarlılık artışına, burun tıkanıklığına ve sinüslerin iltihaplanmasına sebep olarak baş ağrılarına yol açabilir. Yorgunluk ve duruş şeklinin değişmesi de baş ağrısı nedenidir.


Baş ağrısının geleceğini hissettiğinizde, rahatlamak için temiz havaya çıkın veya mümkünse yatarak dinlenin. Gebelikte ilaç kullanmaktan kaçınılsa da çok gerekli olduğu durumlarda doktorunuza danışarak parasetamol içeren ağrı kesiciler kısa süreli olarak kullanılabilir.

Gebeliğin ikinci yarısında şiddetli ve sürekli baş ağrıları, özellikle kusmayla birlikte olduğunda doktorunuza danışmalısınız. Bu şikâyetler gebelik sırasında görülen ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilirler (preeklampsi gibi).

Bu içerik gebelikte baş ağrısı normalmi, gebelikte baş ağrısı nasıl geçer, gebelikte baş ağrısı neden olur konularını barındırır.
Etiketler:
Yayımlanma tarihi 06 Ara 2010 Okunma: 8.483
Benzer yazılar


1 yorum

  1. bahar

    5 aylık hamileyim başım her gün aşırı şekilde ağrıyor

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.